Ramy Rz001, Rz002, Rz003, Rz004, Rz005

By on 28 sierpnia 2016

Rama liściasta Rz001 została wykonana jako kopia oryginalnej ramy włoskiej z XVII wieku. Fotografię opublikował Julius Lessing dyrektor berlińskiego Kunstgewerbemuseum. Ramę rzeźbił Robert Trawczyński zastępując centralny kwiat słonecznika w koronie, pięknie zaokrąglonym liściem akantu. Złocenia wykonaliśmy złotem płatkowym.

Rz01big  obok w innej wersji z lustrem 

Rama lisciasto-kwiatowa wzór Rz002 do lustra powstała w komplecie z konsolą. Rzeźbił najprawdopodobniej Robert Trawczyński. Ramę i konsolę posrebrzyliśmy, zakładając następnie kolorowe werniksy i patyny.

Rz002big całość z marmurowym blatem i lustrem Rz002big1

Ramę liściastą wzór Rz003 wykonaliśmy jako kopię XVII-wiecznej ramy hiszpańskiej. W pierwszej wersji kopia tej ramy została wykonana do obrazka z XVII wieku dla wrocławskiego biskupa. Do dzisiaj obraz i rama są eksponowane w Kaplicy Biskupiej Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Ramę rzeźbił i złocił Ludomir Domański.

Rz003big

Duże ramy z ornamentami rokokowymi wzór Rz004 wykonaliśmy do obrazów malowanych przez Jerzego Kapłańskiego. Ramy rzeźbił Zbyszek Bereźnicki. Złocenia wykonaliśmy w technice mieszanej płatkami złota i mosiądzu na podłożu kredowym. Obrazy w tych ramach wiszą po bokach ołtarza w kościółku na Wittiga.

Rz004big                     Rz004full                      

Ramę do lustra wzór Rz005 w piękne liściaste woluty rzeźbił Zbyszek Bereźnicki. Złocenia wykonaliśmy w technice mieszanej płatkami złota i metalu.

Rz005big