Ramy Rz012, Rz013, Rz014, Rz015, Rz016

By on 31 sierpnia 2016

Rama rzeźbiona wzór Rz012 to kopia pięknej włoskiej ramy barokowej z XVII wieku, pierwszy raz opublikowanej w albumie Lessinga w 1888. Rzeźbił z wielkim mistrzostwem Robert Trawczyński. Nasze złocenia złotem płatkowym podkreślają niesamowitą plastyczność tej ramy. To zupełnie niezwykłe że można takie kształy wydobyć z drewna.

Rz012big      Rz012full

Rz012full1

Rama wzór Rz013 to znakomita praca rzeźbiarska Zbyszka Bereźnickiego. Projekt tej ramy jest inspirowany francuskimi ramami w stylu Ludwika XIV tego. Zbyszek niezwykle dokładnie wyciął ażurowe ornamenty tak, byśmy mogli pozłocić złotem i wygrawerować szeroki wałek profilu ramy aby później zamocować na nim oddzielnie złocone, pasujące do profilu, delikatne listki ornamentów.

Rz013big   na zdjęciu widać materiał i podrzeźbiane ornamentyRz013full

Ażurowa rama wzór Rz014 to dzieło anonimowego snycerza bardzo delikatnie wyrzeźbione w drewnie gruszkowym. Patynowane złocenia pasują do wystroju wnętrza i lustra które oprawiliśmy w tej ramie.

Rz014big

Wzór Rz015 rama do lustra z półokrągłą górą, ozdobioną ażurową koroną i delikatną konsolą to dzieło Roberta Trawczyńskiego. Wykonaliśmy na nie złocenia i srebrzenia w technice mieszanej, podkrślając jej delikatne winogronowe ornamenty.

Rz015big

Rama wzór Rz016 to piękna rzeźbiarska praca Roberta Trawczyńskiego, wzorowana na barokowych ramach liściastych. Rama została ozdobiona zwojami delikatnych listków, niezwykle ażurowa i plastyczna. Gruntowanie i złocenie płatkowym złotem cienkich kruchych listków akantu podkreśliło głębię splątanych roślinnych zwojów, wielki atut tej niezwykłej ramy. 

Rz016big     

   Rz016full   tutaj na wystawie jeszcze bez złoceń